Зимненська ікона Божої Матері. Зимненський монастир
Категорія: Цікаві місця, Волинська обл., Святі місця
11-04-2010, 17:40
12967
Саме цією іконою у 988 році князя Володимира Великого благословив на шлюб з грецькою царівною Анною константинопольський патріарх. На початку 10 століття князь Володимир передав цю сімейну реліквію в Зимненський монастир. Нині ікона прославилася чудотвореннями і є головною святинею обителі.
...Святогорський Успенський Зимненський монастир на Волині — один з найдревніших в Україні. Перекази свідчать, що в 1001 році Володимир Святославич збудував на березі ріки Луги два храми і зимовий княжий терем, від якого і пішла назва села — Зимне. Він і передав у монастир сімейну святиню — ікону Богородиці.
Небесна покровителька берегла святе місце. Під час Першої світової війни в стіну одного із храмів влучили три снаряди. Та сталося диво — набої не розірвалися, а залишилися в стіні, не пошкодивши її. Сапери, що їх викликали черниці, не йняли віри очам. А коли спробували розмінувати снаряди, знову їхньому здивуванню не було меж — боєприпаси були безпечними для людей! Так і залишилися в стіні обителі три снаряди як свідчення Господнього дива.
У 1949 році монастир закрили. В одному із храмів розмістили клуб, в іншому — склад міндобрив. Але ікону Зимненської Богоматері черниці врятували, забравши із собою в Корецький монастир.
...Напівзруйновані мури й Успенський собор без даху — перше, що побачили черниці Стефана і Миколая, що в 1991 році з благословення місцевого владики прийшли відроджувати обитель. Узявшись до роботи, щодня і щогодини монашки молилися до Пресвятої Богородиці, просячи її допомоги. І Божа Матінка почула їхні щирі молитви. Монастир поволі став відроджуватися. А 24 вересня 1995 року в обитель повернулася чудотворна Зимненська ікона Божої Матері.
Очевидці свідчать, що напередодні цієї події сталося диво — опівночі від Троїцької церкви до небес спалахнув вогняний стовп, а з храму залунала херувимська пісня. Група паломників, подумавши, що почалося Богослужіння, поспішила туди. Проте двері храму були зачинені. А напередодні свята, під час хресного ходу з іконою, зцілилась від сліпоти жителька Зимного. Череда благодатних чудес і зцілень від небесної покровительки монастиря не припиняється досі.
“Кілька років тому ми отримали листа з Переяслава-Хмельницького,- розповідає черниця Ксенія
- Жінка, у якої десять років не було дітей, ділилася з нами великою радістю — після паломництва в Зимне у неї народилися близнята. Тут, поряд, у Турійському районі, подружжя вісім років не мало діток. Приїхали до нас, слізно прохали Богородицю про допомогу. І менш як за рік вже колихали дитя”.
Помолившись і попросивши в Божої Матінки допомоги, дістають полегшення онкохворі. А благодатна олива з лампади біля ікони зцілює від хвороб очей. Лік чудесам і зцілення зростає, коли ікона подорожує Україною.
“Коли образ Богоматері привезли в Енергодар,- згадує черниця,- над храмом, де вона перебувала, у лютий мороз з`явились дві райдуги. У цьому храмі ікона почала мироточити”.
...В одному з найгарніших місць України, де віками намолена благодать Божа, завжди людно. Бідні й багаті, діти й старші стають на коліна перед чудотворною іконою, аби уклінно попросити:
“Угамуй мої печалі, Богородице...”
Карта схема:

Довідка: Cвятогірський Успенський монастир 1495 р.
До складу сучасного монастирського комплексу входять Успенська церква з печерами (1495 р.), оборонні стіни з вежами (1567 р.) та Троїцька церква (1567 р.)
Опублікував: yog
Джерело: "Добрий Лікар" Людмила Приймачук