rss
  •  

Укладаємо рюкзак, що взяти в похід?

Категорія: Інформація, Поради

8920



1. Збираючи рюкзак, треба, перш за все, укласти до спини м'які речі - ковдру, куртку, светр т. д. Мало розстелити їх рівномірно уздовж всієї спини. Треба, щоб внизу спини утворився невеликий м'який валик. Тоді вага вантажу розподілиться між плечима і попереком. Інакше рюкзак буде сильно відтягати плечі.

2. Треба мати на увазі, які з речей можуть знадобитися в дорозі або на привалі в першу чергу і не ховати їх далеко.

3. Можна укладати речі не прямо в рюкзак, а розміщувати їх (або хоча б частину їх) в окремих мішечках. Наприклад, носильні речі кладуть в один мішок; шкарпетки - в інший, трохи менше; всяка дрібниця - записна книжка, гребінець, носові хустки - в третій. Легше знайти потрібну річ, на збори рюкзака йде менше часу. Поміщається більше речей, ніж при суцільній завантаженні, тому що мішечки дозволяють повністю використовувати простір між великими речами.

4. Консерви, тверді предмети розташовують подалі від спини. Важкі предмети - поміщають на рівні спини, а не в самий низ або верх, щоб рюкзак не «завалювався» назад або вперед.

5. Кружка і миска (беремо обов'язково!) Повинні бути не б'ються, бажано не пластмасові - їх важко відмивати, і вони мають звичай падати в багаття і там плавитися. Свою посуд можна помітити, щоб відрізняти її від посуду оточуючих. Ручки залізних кухлів іноді обмотують товстої вовняною ниткою, щоб не обпектися.

6. Ніж повинен бути в чохлі.

7. Речі беремо, які не шкода забути, зіпсувати, підсмажити біля багаття :) Практичні, зручні, легені, щоб швидко сохли. Якщо вовняні речі надто важкі, можна замінити їх виробами із синтетичних тканин типу "Polartec".

8. Куртки, светри повинні закривати поперек - особливо відноситься сказане до милих панночкам :)

9. Документи, ключі, гроші герметично упакувати, надійно, далеко заховати в рюкзак.

10. Вологі серветки, кондиціонер для волосся, мочалку, косметику та інші потрібні, як Вам здається, дрібниці не брати, так весь цей зайву вагу в результаті несе хтось із добровольців-чоловіків :)

11. Спідниця, хустка для панянок, якщо обраний маршрут пролягає через монастир. В іншому випадку, сукні, змінні туфлі залишимо будинку.

12. Не слід брати шкарпетки по парі на кожен день, так як їх можна і потрібно навіть у похідних умовах випрати.

13. Не брати їжу з собою, так як весь провіант прорахований організаторами, ніхто не буде Вас мучити голодом :) Вся їжа, взята учасниками урочисто з'їдається всім колективом на першій же стоянці :)

14. Не брати нічого, що може розлитися, розбитися, забруднити всю Вашу одяг і спорядження. Залишити вдома скляні банки, наприклад, улюблене варення або тушонку.

15. Загалом має бути дві пари взуття: якщо одна промокне, то ви зможете надіти іншу. Взуття має бути розношу, щоб не м'яти і не натирати ноги. Підошва основний маршрутної взуття повинна захищати від гострих каменів і стекол.

16. Не слід віддавати перевагу застібкам на липучках на взуття (відірвуться або заб'ються після декількох годин шляху), краще капронові шнурки (в похід не забудьте взяти запасні).

17. Не беріть дощовики. При проходженні через ліс від гілок і кущів вони перетворяться в лахміття, до того ж, поліетилен прилипає до тіла, не пропускає вологу як всередину, так і зсередини, в результаті ви відчуваєте себе некомфортно. Переважно взяти штормовку - легка непромокаємий куртка з підкладкою, мета - захист від вітру і невеликого дощу. Повинна бути достатньо простора, щоб під неї можна було одягати теплі речі. Краще синтетичні куртки (менше важать і швидше сохнуть).

18. Штани (2 пари). Ввесной і восени беріть з собою дві пари теплих штанів, в намет - додатково одну пару легких. Добре, якщо одна пара теплих штанів буде непромокаючої. Влітку - пару довгих легких штанів (але бажано щоб комарі не прокушували) та бриджі (або шорти - що носите звичайно в спеку).

19. Не беріть тапочки з ганчір'яній підошвою, так як вони весь час будуть мокрими. А після походу Ви зможете їх просто викинути. Краще гумові "шльопанці".

20. Не брати книги, журнали, шахи, радіоприймач, магнітофон та інше. Так як у Вас буде унікальна можливість поспілкуватися з іншими учасниками, познайомитися з природою! А захопити й спантеличити Вас завжди інструктор знайде чим :) Відпочиваємо від цивілізації!

21. Можна взяти гітару. Решта учасників будуть Вам дуже вдячні, але тоді необхідно обов'язково взяти з собою чохол.

22. Пам'ятайте, що крім особистих речей Ви будете нести в рюкзаку частину громадських продуктів і групового спорядження. Тому рекомендуємо зважити всі (близько 8 кг). Краще не взяти з собою запасну красиву сорочку, бритвений набір, бігуді та інше, ніж змучить свій організм зайвою вагою.




Опублікував: yog