rss
  •  

Пікнік - відпочинок на природі

Категорія: Інформація, Поради

10195



Пікнік - відпочинок на природі

Теплої пори будь-які свята, та й просто дозвілля, можна проводити компанією на природі. Але якщо забути прихопити із собою деякі важливі речі, захід може бути зіпсований. Скажімо, раптово почалася злива, а у вас - ані парасоль, ані дощовиків. Чи раптом з`ясовується що забули взяти ніж чи штопор. Тому готуватися треба зазделегідь. Ще краще - попередньо скласти список необхідних речей. Дуже важливе питання - у скільки обійдеться святкування і хто платитиме. Якщо це, приміром, день народження або чийсь ювілей, витрати на себе беруть винуватці урочистостей.

Якщо ж спільна зустріч друзів, варто чітко визначити, хто що купує або по скільки грошей треба скластись.
Продумайте попередньо перелік продуктів, які візьмете із собою. Класичне меню пікніка - шашлик, овочі, бутерброди. Овочі, до речі, можна буде підсмажити на грилі. Миють їх у дома - на природі це робити незручно. Закуски також краще приготувати зазделегідь. Інакше чимало часу доведеться витратити на оформлення столу. Не беріть продукти, що швидко псуються, адже вони тривалий час будуть без холодильника. Хоча дуже доречною у такій ситуації є спеціальна термосумка, яка довго зберігає холод. М`ясо для шашлику необхідно завчасно замаринувати. Про те, що це треба було зробити наперед, іноді згадують уже на місці. Немає на це часу? Купіть сосиски чи інші готові м`ясні продукти, і їх можна буде лише підсмажити на вогні. Як гарнір до м`яса чудово підійде печена картопля, консервовані зелений горошок та кукурудза, інші овочі. Обов`язково візьміть із собою у невеличкій пляшечці сіль.

Пікнік - відпочинок на природі

Теплої пори на природі хочеться багато пити. Тож необхідно взяти чимало води, краще мінеральної. Аби ноша була легкою, напої краще купувати у пластиковій тарі, вина у пакетах. Окрім мінералки, потрібні кілька пляшок звичайної води - помити руки, загасити вогнище тощо.

Не забудьте і про супутні речі - мангал або металеву решітку, шампури, дрова, одноразову скатертину, серветки тощо. Пікнік - це передусім відпочинок, а отже, треба подбати про "посадові місця". Найпростіший варіант - взяти з собою велике покривало, на якому розмістяться усі гості. Якщо є можливість - прихопіть легкі складані шезлонги чи стільці.

мангал чемодан - досить зручномангал чемодан - досить зручно

Важливе значення має місце для відпочинку. Воно має бути розташоване не надто далеко від дому, однак там, де не заважатимуть інші галасливі компанії. Несприятлива обстановка часто зводить нанівець усе святкування. Знайдіть чисту рівну галявину. Бажано, щоб поряд були дерева, під якими за потреби можна буде сховатися від сонця. Зовсім добре, якщо там буде ще й водойма. Гарний пейзаж прикрасить будь-яке свято. Перевірте, чи немає поблизу мурашника.

Пікнік - відпочинок на природі

Попередньо подбайте про дрова для вогнища. Буває, господар свята розмірковує так: "на місці знайдемо". Однак нерідко якраз там їх знайти буває непросто. А пошук може забрати чимало часу. Не забудьте про запальничку або сірники, щоб розвести вогонь. Дуже зручно користуватися сухим пальним. Замість нього можна просто прихопити з дому стару газету чи шматок паперу, щоб розпалити вогнище.

Окремо про посуд.

Зараз у продажу є спеціальні набори для пікніка у вигляді валізи з необхідним посудом. Однак вони, по-перши, недешеві, по-друге, досить важкі. Тому можна просто запастися одноразовим. Їжу з собою зручно складати у пластикові контейнери. Вони не дадуть продуктам пом`ятись, а головне - легкі. Не забудьте про серветки, ніж та кухонну дошку.

Пікнік - відпочинок на природі

Пікнік - відпочинок на природі

Під кінець свята незайве влаштувати щось на кшталт солодкого столу. Гарячі напої - чай, каву - візьміть у термосах. До них - пироги, цукерки тощо.

Відпочиваючи на природі, дуже легко травмуватися. Крім того, може розболітися зуб чи шлунок. Тож хтось обов`язково має прихопити із собою аптечку з бодай мінімальним набором лікарських засобів: від отруєння, знеболюванне, жарознижувальне, перикись водню, вата, бинти, лейкопластир, джгут. Св`ято можуть зіпсувати і комарі. Коли їх забагато - тут уже геть не до веселощів. Тож і про засоби захисту від надокучливих комах також треба подбати. Не забувайте і про таку небезпеку, як кліщі!

Пікнік - відпочинок на природі

Одяг для пікніка обов`язково має бути зручним. Візьміть щось на голову. На випадок дощу прихопіть великий відріз клейонки або по дощовику на кожного. Надвечір може похолодати, тож теплу кофту покладіть обов`язково. Плануєте купатись? Прихопіть купальний костюм і рушник.

Смачний стіл - лише один з елементів пікніків. Продумайте, як ще проводитимете дозвілля на природі. Можна влаштувати танці. Хтось із гостей грає на гітарі? Чудово, попросіть його взяти інструмент із собою. Галявина на відкритому повітрі - ідеальне місце для спортивних ігор та змагань. Візьміть з собою м`яч, бідмінтон, скакалки, настільні ігри тощо. Можливо, серед гостей знайдуться завзяті ребалки, які ще й юшку приготують. А байки під юшку... Словом, краса! Ну а щоб ці приємні години запамятались надовго, звісно ж, не забудьте про фотоапарат, відеокамеру.

Однак найголовніше, що слід зробити, - це прибрати за собою усе до найменшого папірця. Для цього не забудьте поліетиленові пакети для сміття. Прибирання, до речі, займе всього лічені хвилини.

"Порадниця", Катерина Окунь.




Опублікував: yog