rss
  •  

Купальні Св. Анни. Церква св. Праведної Ганни

Категорія: Цікаві місця, Рівненська обл., Святі місця

27988



Купальні Св. Анни. Церква св. Праведної Ганни


У селі Онишківці, на межі Рівненської та Тернопільської областей, будь-якого дня і будь-якої погоди — людно.
Тут, у скиті святої праведної Анни, б`є чудотворне джерельце, розтікаючись у невеличке озерце. Його життєдайна вода, збагачена кремнієм та сріблом, зцілює від багатьох недуг. Та найпершепозбавляє непліддя подружні пари.

За біблійними переказами, свята Анна в шлюбі з Іоакимом тривалий час не мала дітей. І лише палкі молитви, піст й глибока віра подарували їм народження доньки Марії — Пресвятої Богородиці. Тож у християнстві свята Анна вважається покровителькою материнства, й саме в неї бездітні жінки вимолюють діточок. За легендою, Анна вказала на цю благодатну місцину багато століть тому, явившись хлопчикам-пастушкам. І поруч забило цілюще джерело. Відтоді й проявляються цілющі властивості його води.

Купальні Св. Анни. Церква св. Праведної Ганни


“Наше озеро — незбагнене Боже диво. Ми спостерігаємо тут дуже багато одужань,- каже інокиня Рахиль, старша сестра скиту праведної Анни. - Знаємо чимало таких випадків, коли приїжджали сім`ї, в яких по 15 — 18 років не було дітей. А після відвідин озерця народжували і називали дівчаток Аннами”.

Та сотні записів у монастирській книзі свідчать про зцілення водою із джерела святої Анни не тільки від непліддя, а й артритів, дерматитів. Хтось повернув собі зір, а хтось став на ноги... Багато паломників приїжджає сюди з дітьми, які теж мають проблеми зі здоров`ям.

“Надзвичайна чистота і блакить води вражає, - ділиться прочанка Лариса Трачук. - У мене після кесаревого розтину утворився наріст, який постійно болів. Та вже з першого разу, коли я занурилася в цю воду, він перестав мене турбувати”. Інша прочанка, Надія Семенівна
Залевська, признається, що мала цироз печінки. Однак стала пити воду з джерела й ... одужала. Наталія Іванівна Довгань з Умані 20 років хворіла на бронхіальну астму та алергійний риніт. Без ліків не могла прожити й дня. Приїхавши до джерела праведної Анни, жінка загубила в роздягальні ліки і відтоді більше їх не вживає.

Купальні Св. Анни. Церква св. Праведної Ганни

Купальні Св. Анни. Церква св. Праведної Ганни


А Тетяна Цуркан запевнила, що після купання в джерелі в неї вже не набрякають ноги, і припинила вживати ліки. Її подруга Анджела вилікувалася від псоріазу, який мучив її багато літ. “ Ми їздили до святої Анни взимку цілою родиною, і після купання ніхто не хворів”, - дивується пані тетяна.
До озера ведуть східці, а з іншого боку — закриті купальні, чоловіча й жіноча. Жінки тут ходять до джерела в спеціальних сорочках, які можна придбати в церковній крамниці. Перед тим, як зайти у воду, треба помолитися до святої Анни й загадати бажання — одужання. Після цього тричі зануритися у воду з головою. Цікаво, що речі, в яких купаєшся, не можна прати. У них рекомендують спати, аби позбутися безсоння й інших проблем.

Купальні Св. Анни. Церква св. Праведної Ганни


А ще цілющої води можна набрати в криниці біля храму й використовувати впродовж року — вона не псується. Ще зі скиту святої Анни привозять кремній. Цей мінерал чудово знезаражує воду й робить її оздоровчою.


Супутникова карта:

Застереження: Купальні є місцем релігійного паломництва, отож бажаною є стримана поведінка. Також щодо гардеробу. Одяг не повинен бути занадто відвертим. Чоловікам бажано мати довгі штани, а жінкам довгі спідниці. Для купання жінкам не підійде просто купальник. Потрібно мати довгу сукню, сорочку, чи футболку.

Координати: Рівненська обл., Дубенський р-н, с. Онишківці
Довідка: Онишківці — село в Україні, Дубенському районі Рівненської області. В 29 км від Дубно, 12 км від Кременця.
Населення становить 257 осіб.
Орган місцевого самоврядування — Берегівська сільська рада.
Відомі цілющими джерелами св. Праведної Ганни. Над джерелами споруджена церква св. Праведної Ганни (1995).


Опублікував: yog
Джерело: Віра Гродецька "Добрий Лікар"