rss
  •  

Джерело св`ятого Йоана. Святомихайлівський монастир

Категорія: Цікаві місця, Ів.-Франківська обл., Святі місця

5698

Територія колишнього Михайлівського чоловічого монастиря, що на околиці села Підмихайля Калуського району, - одне з благодатних місць Івано-Франківщини. Тут б`є цілюще джерело святого Йоана.

На чорній (Лисій) горі, де й досі ростуть високі сосни, ялини й широколисті дуби, монахи, втікаючи від орди, у середині 14 століття викопали підземну церкву. Чудотворна ікона святого Архистратига Михаїла, яку вони взяли із собою, стала храмовою. Схимники викопали підземні келії, перехід. Підземну церкву освятили на честь народження Йоана Хрестителя.

Купальні Св. Анни. Церква св. Праведної Ганни

Категорія: Цікаві місця, Рівненська обл., Святі місця

27988

Купальні Св. Анни. Церква св. Праведної Ганни


У селі Онишківці, на межі Рівненської та Тернопільської областей, будь-якого дня і будь-якої погоди — людно.
Тут, у скиті святої праведної Анни, б`є чудотворне джерельце, розтікаючись у невеличке озерце. Його життєдайна вода, збагачена кремнієм та сріблом, зцілює від багатьох недуг. Та найпершепозбавляє непліддя подружні пари.

Зимненська ікона Божої Матері. Зимненський монастир

Категорія: Цікаві місця, Волинська обл., Святі місця

12967

Зимненська ікона Божої Матері. Зимненський монастир


Саме цією іконою у 988 році князя Володимира Великого благословив на шлюб з грецькою царівною Анною константинопольський патріарх. На початку 10 століття князь Володимир передав цю сімейну реліквію в Зимненський монастир. Нині ікона прославилася чудотвореннями і є головною святинею обителі.

Божа гора

Категорія: Цікаві місця, Тернопільська обл.

11355

До найшанованіших паломничих місць належить давня слов`янська святиня — Божа гора, що за 12 кілометрів від Кременця, неподалік села Великі Бережці. Цю гору видно з-під Почаєва і з дзвіниці Почаївської лаври. Воно й не дивно, адже її вершина здіймається майже на 100 метрів над околицями.